Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné.

S.A.de. Exupéry

Červenec 2012

Labutě - foto

31. července 2012 v 23:42 Má tvorba - photography
Mé fotografování labutí, které se mě ani nebály, naopak! Jedna šla dokonce až za mnou a nejspíš něco ode mě chtěla. =PMá brož z korálků

31. července 2012 v 23:36 Já mé druhé já a Blog
Další .. všelijaký .. kousek jsem udělala nedávno. Udělala jsem kytičku, ale nevěděla v podstatě co s ní. Koupila jsem si proto komponent a udělala z toho brož. Např: na kabát. A až bude hnusná zima a všude bílo, mě se bude květina na kabátě hezky usmívat ;-)Kočárek z korálků - podle návodu

31. července 2012 v 23:23 Já mé druhé já a Blog

ZDROJ

Návod na Kočárek z korálků naleznete na internetu všude. A je to stále ten samý. Já pracovala podle tohoto návodu (viz odkaz: ZDROJ). A proč to sem vlastně dávám. Chtěla bych k návodu přidat pár svých keciček, pro ty, kteří se na kočárek chystají taky.

Pro kočárek potřebujete mít jistý základ. Alespoň vědět jak navazovat drátky, jak s drátkem pracovat, když se něco podělá, jak to rychle napravit. Ale především. MUSÍTE MÍT VELICE SILNÉ NERVY! Smějící se

Můj kočárek vyroben stejně jako je na stránce (viz zdroj). A i když je mírně kopnutý, drží a jsem velice hrdá, že se mi povedl, protože nejsem zas až takový umělec, co se týče korálků ;-)

A tady představa, jak bude kočárek podle návodu velikostně vypadat.


Ze ZDROJE!

K obr.č. 1
navlékání mrtě korálků. Není nic těžkého akorát čím více řad, tím se mi ty řady kroutily, ale vše se dá upravit ručně. Navíc: s dolejškem si stejně ještě budete pohrávat, takže no stres :-)

Obr. č. 2
trošku titěrná práce, ale začátek není ani tak těžký jako když přijdete do ,, zatáčky kočárku,, ohyby jsou těžší a proto pozor. Co se týče bílých kytiček, může se stát, že neodhadnete správné rozpoložení a budou trošku posunuté, ale to neva =P.

obr. č. 4.
Konečná fáze proplétání. Mě to vyšlo všelijak ale vyšlo a teď stříška ;)

obr. č. 6
Stříšku srovnejte do hezkého tvaru. PS: na netu jsem viděla slečny, které si i hezky dokázaly stříčku ozdobit. Prolistujte net a jukněte, není na škodu se někdy inspirovat ;-)

obr. č. 7
Konstrukce. Pro mě.. Doost obtížná na to pochopit, jak to vlastně je složené :-D
Někdo koukne a vidí, ale já ne.
RADA: sežeňte si někde náhradní cvičný drát např: od kalendáře. A nacvičte si konstrukci, než budete dělat na ostro.

Kolečna
PAKÁRNA!
pamatujte si! Co nedrží přilepte to! A jak? bezbarvým lakem. Používala jsem ho vážně skoro furt. Je to jistota + pokud nebude pevnost a odolnost drátkujte a upevňujte. Mě se kolečka netočí ani náhodou, protože jsem měla problém s nestabilitou.

Pravdou je, že jsem použila o trošičku měkčí drát jak píšou, ale stejně to drží.

Jak podvozek přidělat ke kočárku?
Ti, co absolutně neví, zkuste nit! Drátek už jsem vážně používat nechtěla a tak jsem si vzala nit do barvy a vážně není vůbec vidět. A navíc, pracuje se s ní lehce a řekla bych, že i rychleji ;-)

Rukojeť pak už jen drátkem, kterým jste po celou dobu navlékaly korálky. Nesměj to být nějaký maxi korále, nebo by vám rukojeť šla ke dnu :-D Zkrátka: používejte korálky stejné velikosti jako doposud. Radši menší..

Přeji příjémné tvoření. A pamatujte. Ať se podělá cokoliv, dotáhnete to nějak do konce!