Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné.

S.A.de. Exupéry

Koktejl

6. února 2007 v 21:30 | Skypi |  Filmy
Film Koktejl

Namíchejte si Koktejl

Romantické drama o tom, že i míchání koktejlů se může stát zlatým dolem, ale že láska je nad zlato. Po propuštění z armády se Brian Flanagan vrátí do rodného Queensu, ale protože je velmi ambiciózní a velmi sebejistý mladík, který vždy snil o úspěšné kariéře a rychle nabytém bohatství. Jenomže ne všichni ambiciózní mladíci se vejdou na Wall Street, a tak když po slibném začátku přijde studená sprcha, přijme Brian práci jako barman v jednom z newyorských klubů.
Jeho zručnosti si brzy všimne starší kolega Doug Coughlin a přesvědčí ho, že i míchání koktejlů se může stát zlatým dolem. Naučí ho nejen míchat nápoje jako žonglér a tím okouzlovat ženy u barových pultů, ale také mu předá svou cynickou životní filozofii, podle níž je cílem oženit se s bohatou ženou a dosáhnout tak pohodlného života bez nutnosti tvrdě pracovat.

S Dougovou pomocí se Brian zanedlouho stane kokteljovým králem a hvězdou řady klubů. Časem zatouží po vlastním podniku a vydá se na Jamajku, kde si víc vydělá a navíc se tolik nenadře. Jednoho dne se tu setká se sympatickou nezávislou umělkyní Jordan, zamilují se do sebe a láska začne pomalu měnit hodnoty do sebe zahleděného barmana.
Jenže potom udělá Brian chybu, když podlehne Dougově životnímu postoji a stane se milencem starší, ale úspěšné a velmi bohaté manažerky Bonnie. Brzy si však uvědomí, že udělal chybu, a že Jordan byla tou pravou, tou, která ho může hodně naučit nejen o lásce a štěstí, ale dokonce i o něm samém. Jenže získat ji zpět zdá se nebude snadné.

Americký snímek z roku 1988 natočil režisér Roger Donaldson (Bez východiska, Rozpoutané peklo, Třináct dní) podle scénáře, který napsal Heywood Gould na motivy své vlastní stejnojmenné knihy. Role Briana Flanagana byla šita na míru Toma Cruise. Roli Brianova kolegy a učitele Douga ztělesnil australský herec Bryan Brown (Smrtící triky, TV minisérie Ptáci v trní).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama